Новости 06 июня 2017

Управління АПК попереджає новоодеситів про правила пожежної безпеки під час збирання врожаю

З настанням літнього сезону починається важливий зернозбиральний період, він є також пожежонебезпечним, несе загрозу виникнення пожеж, а саме погода, сухі поля, с/г техніка, людська недбалість та безвідповідальність. Про це йде мова на сайті Новоодеської райдержадміністрації.

Відомо що в цей напружений час необережне поводження з вогнем біля полів та лісових масивів, кинутий недопалок, іскра від техніки, випалювання стерні, може нести загрозу втрату врожаю та лісових масивів.

Управління АПР інформує керівників господарств, голів сільських рад, населення про дотримання вимог пожежної безпеки під час збирання врожаю, а саме:

  • проведення інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки з усім працівниками, які будуть брати участь у збиранні врожаю.
  • с/г техніка, яка залучається до роботи має бути в належному виробничому стані
  • розроблені безпечні маршрутні рухи техніки
  • обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів;
  • підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач;
  • трактори та зернозбиральні комбайни укомплектувати мед аптечками першої допомоги, вогнегасниками, штик лопатами
  • забезпечити працівників, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами
  • хлібні поля необхідно обкосити та оборати захисними смугами не менше 4 м завширшки
  • поблизу хлібних полів слід встановити знаки пожежної безпеки та великогабаритні пано.

Категорично забороняється масове спалювання стерні зернових культур, це завдає величезної шкоди родючому шару грунту –у 5 см. шарі згорає значна кількість гумусу, гинуть корисні мікроорганізми, з одного гектара безпосередньо втрачає близько 1,5 т органічної речовини та 10-15 кг азоту. Окрім того, спалювання соломи погіршує фізико-хімічні властивості грунту, знижує інтенсивність амоніфікації і нітрифікації. Що обумовлює погіршення азотного живлення  сільськогосподарських культур.

Згорання лісових посадок несе значної шкоди не тільки рослинам ай людству адже це озеленення, кисень для нашого виживання.

Спалювання стерні також несе адміністративну та кримінальну відповідальність.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». Також про факти виявлення спалювання стерні просимо надати інформацію до  управління агропромислового розвитку району, за телефоном 2-12-54.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое популярное

To Top