Николаев 13 февраля 2019

В Новій Одесі вшанували пам’ять воїнів-інтернаціоналістів

Сьогодні, 13 лютого, в Новій Одесі відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Як відмітили в пресс-службі Новоодеської районної ради, тридцять років тому сотні сімей, родин, де підростали майбутні солдати, з полегшенням зітхнули. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

13 лютого о 8 ранку голова Новоодеської районної ради О.Гриценко, голова райдержадміністрації В. Суровцев, міський голова О. Поляков, голова Новоодеської районної спілки ветеранів Афганістану Ю. Гаврюткін, відвідали матір загиблого воїна Сіваченка Юрія – Тамару Іванівну та матір померлого Альбещенка Володимира-Валентину Іванівну. Вшанували пам’ять загиблих воїнів,підтримали їх морально та матеріально.

О 9.30 біля пам’ятного знака воїнам-афганцям відбулось проведення урочистого мітингу. На мітинг були запрошені керівництво району, воїни-інтернаціоналісти, делегації підприємств та організацій міста.Квіти пам’яті були покладені від усіх присутніх на мітингу. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять про всіх тих, кому не судилося повернутися до рідного дому, хто поліг на кам’янистій афганській землі.

11.00 в районному будинку культури відбувся урочистий захід. Розпочався він з вшанування хвилиною мовчання пам’яті тих воїнів-інтернаціоналістів, які не повернулися до рідних домівок.
Зі словами вдячності до воїнів-афганців звернувся и Олександр Гриценко, який зауважив, що з кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, патріотизм, приклади вірності громадянському обов’язку, що продемонстрували мужні сини України, яким довелося нести нелегку військову службу за межами Батьківщини. Побажав міцного здоров’я, благополуччя, добра, мирного неба, єдності та злагоди.

Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан були нагороджені Почесними грамотами районної ради члени Новоодеської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів та запасу):, Волошин С.О., Гурич М.О., Кучер О. О., Грабарчук С.І. Гіржов В.Г. Мельник М.В.
Продовженням програми стали виступи аматорів сцени та талановитої молоді Новоодещини.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое популярное

To Top