Главное 13 марта 2018

30% пенсіонерів: Новоодеська ЦРЛ потребує молодих спеціалістів

Станом на 1 березня в Новоодеській ЦРЛ працює 37 лікарів. З них 4 лікаря – інтерни (10,8%) , 12 пенсіонерів (32,5%).  Про це стало відомо під час робочої зустрічі голови районної державної адміністрації Романа Сташука, голови районної ради Олександра Гриценка, керівника апарату райдержадміністрації Галини Лунгол з головним лікарем Новоодеської центральної лікарні Миколою Коваленком та головним лікарем Новоодеського районного центру первинної медико-соціальної допомоги Оленою Кучер, повідомляється на сторінці Новоодеської РДА в Фейсбуці.

Як стало відомо, в Новоодеській ЦРЛ не вистачає лікарів. Зокрема, медзакладу необхідні педіатр, анестезіолог, отоларинголог, хірург, терапевт.

На зустрічі також були обговорені основні проблемні питання під час медичної реформи та створення закладів охорони здоров’я госпітальних округів, а саме:

  1. Стан автомобільних доріг більш ніж незадовільний, що не забезпечує дотримання встановлених МОЗ України нормативів доїзду бригад швидкої медичної допомоги до пацієнтів, які потребують екстреної допомоги та не забезпечує доступність послуг первинної медичної допомоги належної якості.
  2. Кадрове забезпечення сільських закладів охорони здоров’я первинної ланки.

— Із 20.75 посад сімейних лікарів станом на 01.01.2018р. зайнято 14.25 посад, 4 амбулаторії ЗП-СМ працюють без лікаря загальної практики – сімейного лікаря. Серед 10 працюючих лікарів 6 осіб пенсійного віку, близько 30% середнього медичного персоналу – пенсіонери.

— В районі функціонує 21 фельдшерський пункт з загальною кількості працюючих 39 осіб. Якщо фельдшерські пункти будуть реорганізовані в пункти здоров’я, чи збережуться посади фельдшерів, та як буде здійснюватися оплата їхньої праці (нараховуватися заробітна плата).

— Чи збережуться посади молодшого медичного персоналу (санітарок прибиральниць), опалювачів в амбулаторіях ЗПСМ та фельдшерських пунктах (пунктах здоров’я), посади водіїв в амбулаторіях ЗПСМ.

— Перспектива функціонування інформаційно-аналітичного кабінету районного Центру ПМСД, чи буде проводитися робота по узагальненню статистичних даних.

— Як і хто буде здійснювати нарахування оплати праці медичних працівників, проводити розрахунки за комунальні послуги, придбання матеріалів, інвентарю обладнання. Чи збережуться посади бухгалтерів районних Центрів ПМСД. Яка перспектива чекає працівників, які виконують обов’язки секретаря керівника, юрисконсульта, інспектора з кадрів, інженера з ОП, завідуючого господарством.

  1. Збереження структури Центральної районної лікарні усіх її відділень з метою урахування потреб населення району у медичному обслуговувані, необхідності забезпечення належної якості такого обслуговування. Крім того, матеріальний стан більшості мешканців населених пунктів району не дозволяє проходити лікування в медичних закладах обласного центру.

  2. Інформатизація та комп’ютеризація закладів охорони здоров’я, які надають первину медичну допомогу з метою забезпечення їх подальшого підключення до центрального компоненту e-Health забезпечення закладів охорони здоров’я широкосмуговим доступом до мережі Інтернет, забезпечення її сучасними технічними та інформаційно — програмними засобами для функціонування електронної системи охорони здоров’я.

Для забезпечення роботи електронної системи охорони здоров’я.

  1. Введення страхової медицини для покращення якості та доступності медичного обслуговування населення району.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

To Top