Новости 07 сентября 2017

На Новоодещині сільрада в обхід торгів передала підприємцю майже 13 га землі

Вознесенською місцевою прокуратурою в черговий раз виявлені порушення при використанні земель сільськогосподарського призначення. Зокрема і на Новоодещині. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Установлено, що Гур’ївська сільська рада Новоодеського району з фізичною особою-підприємцем 30 березня цього року уклали договір про відшкодування втрат від недоотримання коштів за фактичне використання земельної ділянки площею 12,8 га, вартістю 316 тис. грн, який є лише домовленістю сторін про сплату відповідних коштів за користування земельною ділянкою без відповідних правовстановлюючих документів.

Також на підставі рішення Водяно-Лоринської сільської ради Єланецького району та «тимчасової угоди» фермерському господарству у позаконкурентному порядку в січні 2017 року із земель комунальною власності передали на 1 рік три земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 18,6 га вартістю понад 480 тис. грн.

«В обох цих випадках, всупереч вимог ст. 124, 134 Земельного Кодексу, документації із землеустрою щодо відведення цих земель не розроблялись та не затверджувались, земельні торги щодо продажу прав оренди не проводились, відповідні речові права у встановленому законом порядку не зареєстровані. Це призводить до необлікованого використання земель без застосування ринкових ставок орендної плати за землю, що завдає істотної шкоди інтересам держави», — йдеться в повідомленні.

Реагуючи на грубі порушення законодавства, місцевою прокуратурою до господарського суду Миколаївської області заявлено чотири позови про повернення незаконно переданих земель їх належним власникам —  територіальній громаді та державі.

Крім того, зазначається, що вказане залишилось поза увагою як органів місцевого самоврядування, так і органів влади, внаслідок чого бюджет не дотримав кошти за використання цих земель.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Самое популярное

To Top