Новости 20 июля 2017

У Новоодеському районі поліцейські знищили понад 12 000 кущів коноплі

Правоохоронці Управління протидії наркозлочинності спільно з співробітниками Новоодеського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області знищили більше гектару рослин коноплі. Про це інтернет-виданню «Новая Одесса. Инфо» повідомили в прес-службі обласної поліції.
Поле із посівом нарковмісної рослини поліцейські виявили на околиці одного з сіл Новоодеського району. Подекуди висота стебла наркотичної рослини сягала двох метрів. «Урожай» диких заростей коноплі знищували правоохоронці разом із місцевими мешканцями.

Через невжиття заходів щодо знищення дикорослих конопель голові сільської ради, на території земельних угідь якої виявлено посів, направлено припис. Власник земельної ділянки зобов’язаний у місячний термін очистити територію від конопляного зілля. У разі невиконання припису сільського голову буде притягнуто до відповідальності, згідно зі ст. 106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 30 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наразі вилучені 12 тисяч рослин коноплі передано на експертне дослідження.

Попередньо встановлено, що заборонена рослина виросла на полі самостійно, але поліцейські перевіряють імовірну причетності до вирощування цієї культури певних осіб. Якщо вказаний факт буде підтверджено і встановлені такі громадяни, їм загрожуватиме відповідальність, передбачена ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до семи років.

Шановні громадяни, пильно слідкуйте за тим, що росте на вашій земельній ділянці. Пам’ятайте, що згідно з законодавством України, як культивування нарковмісних рослин (маку та коноплі), так і неприйняття заходів зі знищення посівів даних рослин тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність у вигляді штрафу до 8500 гривень чи позбавлення волі на строк до восьми років.
Головне управління Національної поліції в Миколаївській області звертається із проханням надати допомогу у викоріненні такого пагубного явища у суспільстві, як наркоманія.

«Якщо ви володієте інформацією щодо фактів вирощування нарковмісних рослин, повідомляйте до чергових частин територіальних відділів та відділень поліції або до Управління протидії наркотизлочинності ГУНП в Миколаївській області за телефоном (0512)53-11-46», — повідомляють в поліції.

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

To Top