Новости 17 июля 2017

Сухоєланецька школа розказала про досягнення в роботі за новим форматом

17 липня в Києві Сухоєланецька ЗОШ І-ІІІ Новоодеського району серед 24 опорних шкіл з усіх областей України презентувала результати року роботи за новою стратегією розвитку.  За перший рік роботи усі школи запровадили змішане навчання, почали залучати додаткове фінансування на проектній основі, залучили учнів та батьків в управління школою та планування уроків. Такими стали результати їхньої участі у проекті «Пілот 24», реалізованому Western NISEnterpriseFundта Центром інноваційної освіти «Про.Світ», які школи представили на презентації у Києві за участі Заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея.

У Сухоєланецькій ЗОШ І-ІІІ за час участі в проекті запровадили нові методики викладання, змішане навчання та проектну роботу серед учнів, у першу чергу – для викладання англійської мови.

«За цей рік ми робили свої перші кроки до нової освіти, вчились методом спроб і помилок. Ми намагались найбільше уваги приділяти технології змішаного навчання, застосовували методику «змішаний клас».  Чесно кажучи, ми не очікували на розуміння батьків, але були приємно здивовані, коли майже всі вони прийшли подивитись на проведення уроку, надихнувшись розповідями своїх дітей» — розповіла директор Сухоєланецької  ЗОШ І-ІІІ ступенів Антоніна Засядько.

За результатами опитування учасників проекту «Пілот 24», понад 90% вчителів, що пройшли навчання в рамках проекту, розглядають учня як партнера у навчальному процесі. Понад 95% вчителів почали завжди чи періодично використовувати зворотній зв’язок від учнів для покращення уроків. При цьому усі школи почали застосовувати змішане навчання: уроки, що поєднують різні види практичної діяльності, у тому числі з різних предметів та за участі команди вчителів. Низка шкіл також почали залучати батьків до проведення уроків, організовувати майстер-класи для учнів, запросили іноземних волонтерів для викладання англійської мови.

Більшість директорів відзначають, що на початку участі у проекті їхні школи мали звичні для багатьох навчальних закладів матеріальні проблеми: потреба в утепленні та ремонті, відсутність комп’ютерів та інтернету тощо. Та пройшовши навчання з проектного менеджменту, вони змогли вирішувати їх, залучаючи додаткове фінансування.

«Цю роботу було б неможливо зробити, якби у нас не було підтримки Western NIS EnterpriseFund. Ми хочемо, щоб наша суспільна праця та отримані вами знання стали досвідом, яким ви будете ділитись . Ми прагнемо, щоб ця нова українська школа була другом для дитини, щоб діти з радістю ходили до школи і їм було цікаво. Учні отримують освіту не від міністерства, не від департаменту — вони ходять до школи до вас» — зазначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Стратегії, які розробили і втілюють школи, передбачають трансформації у різних аспектах їхньої діяльності: застосування сучасних підходів до менеджменту у школі, перетворення педагогічного колективу на команду однодумців, і головне – перебудову навчального процесу на користь інтересів учня.

«В центрі реформи середньої освіти повинен бути учень. Правильно побудована стратегія допоможе забезпечити якісно новий рівень навчання, орієнтований не лише на передачу знань, а й на розвиток практичних навичок, критичного мислення, вміння вирішувати проблеми. Сусідні країни вже пройшли такі перетворення, і досить успішно. І ці перші 24 опорні школи, які ми обрали для пілотного проекту, вже показали, що, незважаючи на обмежене фінансування, можна досягти значних результатів у розвитку шкіл та вплинути на освітню реформу загалом», — зазначила Керівник Програми місцевого економічного розвитку Western NIS EnterpriseFund Ірина Озимок.

WesternNISEnterpriseFund є засновником проекту «Пілот 24» та окрім цього виділив близько 6,3 млн гривень на розвиток інфраструктури шкіл. Також, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) профінансувало ремонтні роботи у 24 опорних школах на суму 1,5 млн доларів США.

Проект «Пілот 24»має на меті об’єднати адміністрацію та вчителів опорних шкіл, щоб виробити нові формати взаємодії вчителя ішколярів, директора і вчителів, школи і громади. Від часу запуску проекту відбулося 4 триденних модулі, присвячених різним аспектам освітнього процесу. Упродовж 2016-2017 навчального року кожна школа-учасниця проекту працювала з ментором задля того, щоб ґрунтовно змінити якість навчання. За цей час директори пройшли навчання з менеджменту та командоутворення. Педагоги ж пройшли навчальні модулі з сучасних методіввикладаннята орієнтації на інтереси учня, вивчаючи практичні та цікаві для дітей формати уроку, психологію дитини, емоційний інтелект, переваги змішаної форми навчання.Наразі школи продовжують реалізацію планів розвитку, які вони розробили в рамках програми разом з менторами.

Western NIS EnterpriseFund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 www.wnisef.org

Оставить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

To Top